צפיתי אתמול ב"מר וגברית סמית'" של בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי. אני חושבת שלא העזתי קודם, כי רציתי שהנישואים שלהם יצליחו. היה משהו בנישואים שלהם שהיה פשוט סימבולי, כאילו הצלחה או אי-הצלחה של הנישואים האלו משמעותית יותר מן המקרה היחיד. לא יודעת למה, אבל ככה זה הרגיש. ובסרט "מר וגברת סמית'" מדובר בנישואים של זוג רוצחים שכירים. הם הרבה מכוונים כלי נשק אחד אל השני. אז לא רציתי לראות את זה.

את הנישואים שלי עצמי ניהלתי קצת כמי שהולכת על קליפות ביצים. אני זוכרת את השחרור הגדול שהרגשתי מיד אחרי הגירושים, כשהאקס שלי, גדל גוף ומגושם, עמד באמצע המטבח, ויכולתי להגיד לו בפשטות: "או שתצא או שתשב." זהו. נגמרו כל קליפות הביצים, נגמר לחלוטין הצורך לעקוף אותו בזהירות ולקוות שהוא לא יסתובב אלי עם ספל הקפה החם שלו שחלקו יישפך כמובן מייד על החלק הקדמי של החולצה שלי.

הייתי עושה חישובים מדוייקים מתי כדאי להיכנס למטבח. אם החלטתי להיכנס כשהוא שם הייתי מיידעת אותו בעזרת קולות ורעשים, וגם אז דואגת לוודא שהוא שומע, קולט ומגיב בהתאם. כל זה נגמר! אין צורך בזה יותר. המטבח חזר להיות שלי ואך ורק שלי. 

בראד פיט כמובן מאד לא כבד מגושם. להיפך, הוא מאד זריז וער לכל תנודה. אנג'י, כפרה, יכלה לזרוק עליו סכינים והוא ידע להתחמק. פעם אחת הוא התחמק מפצצה (זה בסרט כמובן, הכל בסרט ולא במציאות) שהיא טמנה לו בכיס הג'קט. אחר כך הוא העיר לה על כך והיא אמרה שזה "כולה פצצה!" בטון של "תתבגר כבר ואל תטריד אותי בזוטות."

אז זה לא סרט אדיר, מבחינה זו שרוב הזוגות הנשואים לא באמת מכוונים אחד אל השני נשק, אבל זה מאד קתרטי (מלשון קתרזיס). שמחתי בשביל שניהם שהם יכולים להיאבק מכל הלב, רק כדי להשלים אחר כך.

היה המון מתח מיני אבל הערכתי את זה שלא נאלצתי לראות ממש סקס על המסך. זה תמיד נראה לי מאד חסר דמיון. אני מאחלת לשניהם שזה יסתדר. מניסיון, גירושים זה פתרון לא רע בכלל למצבים מסויימים. במקרה הזה יכול להיות שדווקא החשיבות הרבה שהעולם ייחס לנישואים שלהם הכבידה על הנישואים בפועל. אולי הם "קנו" את הסיפור לפיו הנישואים שלהם מושלמים.

בסרט יש קטע שהוא אומר לה שהכל אצלה צריך להיות מושלם, אין מקום לטעויות, אין מקום לספונטניות, וזה נשמע נכון גם במציאות. גם זה שהיא משתעממת בקלות. היא שיחקה מצויין את הרוצחת שמשתעממת כשאין לה כרגע במי לירות.

כל מה שיש לי להגיד זה בהצלחה. באמת בהצלחה בהמשך הדרך!