אמא שלי קראה בעיתון ששמאלנים לא רוצחים על רקע אידיאולוגי ושזה רק ימניים שעושים דברים כאלו. אחר כך היא מיתנה את דבריה ואמרה שבארץ שמאלנים לא רוצחים וכו'. בכל מקרה להלן רשימה הכוללת אנשים ומשטרים לא סימפטיים עם אידיאולוגיה שמאלנית, שידועים בחוסר העכבות שלהם כשזה מגיע ל"לא תרצח".

   'נציונל-סוציאליסטים', או, כמו שהם נקראים בדרך כלל, 'נאצים'. התנועה הוקמה במקור תחת השם "תנועת העובדים הגרמנים" על ידי מישהו בשם אנטון דרקסל. הכוונה היתה להיות תנועה פוליטית לאומית שתהיה בקשר עם ההמונים. דרקסל אחז בדיעות אנטי-שמיות, אנטי-קפיטליסטיות ואנטי-מרקסיסטיות. היטלר היה האדם ה-55 במספר להצטרף לתנועה והוא גם זה ששינה את שמה ל'תנועה הנציונל-סוציאליסטית של העובדים הגרמנים'.

בשלבים הראשונים שלה התמקדה התנועה הזו באידיאולוגית אנטי לעסקים גדולים, לבורגנים ולקפיטליזם באופן כללי. מאוחר יותר הדגש עבר להיות סתם גזעני אבל שורשי התנועה הם אידיאולוגיית שמאל.

'קומוניזם' ו'סטאנליניזם'. האידיאולוגיה הקומוניסטית מבוססת על ראיית הבעלות הפרטית כמקור כל הרע והיא שואפת להקים חברה לא מעמדית, כשהבעלות על אמצעי הייצור היא קוֹמוּנָאלית, שיתופית. כולנו מכירים. ה'סטאליניזם', על שם המנהיג הסובייטי שאחראי בחישוב גס לרצח כ-60 מיליון איש, הוא פיתוח נוסף של הקומוניזם הסובייטי.

אפשר להגיד שסטאלין היה מופרע ופרנואיד, ושאין לשפוט את האידיאולוגיה כשהיא מיושמת על ידי פסיכופט. אבל כל הטיעון כאן הוא הרי, שאידיאולוגיה של השמאל מתוקף טבעה האוהב והפציפיסטי לא תשלח מישהו לרצוח (והגוּלָאגים הסובייטים המשיכו כמובן הרבה אחרי סטאלין).

המשטר הכי מדכא על כדור הארץ כרגע, קרי זה שבצפון קוריאה, גם כן מתבסס על אידיאולוגיית שמאל במקור, אך בפועל מדובר בפולחן אישיות מהסוג החולני ביותר שניתן להעלות על הדעת. הצפון קוריאנים שמצליחים לצאת מן התופת נשארים פגועי נפש ברמות שאני באופן אישי לא מעוניינת אפילו לנסות לדמיין.

בואו נגיד שהמשטר הזה הוא מחלת נפש יותר מכל דבר אחר.

פּוֹל פּוֹט היה מהפכן קמבּוֹדי שעמד בראש ה'חְמֵר רוּג', התנועה הקומוניסטית הקמבודית, בין 1963 ל-1997. הוא כיהן כראש ממשלה במשך כ-4 שנים, במהלכן הצליח להקטין את אוכלוסיית קמבודיה ברבע, על ידי יישום רעיונות אידיאולוגיים בצורה חסרת לב.

כמובן שישנם משטרים ימניים נוראיים גם כן. אני מאד לא מומחית לדרום אמריקה אבל אני מבינה שהיא נשלטת בעיקרון על ידי חונטות צבאיות, שזה בטוח ימני. במקביל היא נשלטת על ידי ארגוני פשע – בואו נגיד לא ימין ולא שמאל? – שמשעבדים אוכלוסיות שלמות לתעשיית הסמים.

על המשטרים הדרום אמריקאיים ידוע שהם "מעלימים" אנשים, ושאין להם שום כבוד לחיי אדם, במיוחד כשמדובר באדם מן המעמדות התחתונים של החברה. זה מגיע לכך שהמשטרה יורה בילדים ואף אחד לא פוצה פה ומצפצף.

עולים חדשים מדרום אמריקה נוטים לבוא עם אידיאולוגיה שמאלנית, כי הם נמלטים מאידיאולוגיות הימין השולטות בארצות מוצאם, ועולם חדשים מברה"מ לשעבר נוטים לבוא עם אידיאולוגיית ימין, גם כן כניגוד לאידיאולוגיה מהם הם באים. משטרים רעים יש מכל הסוגים.

פעם ראיתי את עינב גלילי, שתמיד מצחיקה אותי, אומרת ששמאלנים לא רוצחים כי אין להם מספיק וויטמין 12B. אז זה הצחיק אותי וצחקתי אבל לא, זה לא מדויק.