הבקר ראיתי כותרת גדולה של 'ידיעות אחרונות' לפיה התעורר בארה"ב "גל" שלם כפי שהם מנסחים, של התנגדות לזה שביבי יבוא לקונגרס. מיהרתי לתפוש את הגל הזה. פתחתי את ה- Washington Post ומצאתי רק מאמר דיעה של ג'ניפר רובין על מאמציו של דניס רוס, יועץ אובמה לשעבר, למנוע את אובמה לחתור להסכם בכל מחיר עם אירן. רוס נותן שם כל מיני סוגים של עצות טובות.

עברתי ל- Wall Street Journal, עוד עיתון ידוע ודי מרכזי. לא היה שום זכר לגל ההוא. החלטתי ללכת שמאלה יותר, ל- The New York Times עיתון שמקביל קצת ל"הארץ" ול"גארדיאן" הבריטי, שמאל עם עומק תרבותי כלשהו. חיפשתי, כמו בשאר העיתונים, במדור המזרח התיכון. היה שם טקסט של ההחלטה שהאו"ם דחה לנסיגה ישראלית מהגדה עד סוף 2017. אני אוהבת טקסטים.

היתה שם כתבה על סרט שיצא עכשיו כנראה, שמתעד חיילים ישראלים שעברו את מלחמת 67´ ושמספרים על דברים מאד לא טובים שהם עברו. הכתבה מתחילה בציטוט של חייל לשעבר שמספר איך מפקד האוגדה (אני חושבת שזה היה מפקד אוגדה) מורה להרוג כמה שיותר "מהם". הסרט נקרא Censored Voices. לא שמתי לב אליו בתקשורת הישראלית אז כנראה שהוא קודם כל לייצוא.

עוד היו שם על ההפצצות נגד המדינה האסלאמית; על מה שקורה בתימן אחרי ההשתלטות בידי ה"הוטים", קבוצה המקורבת לאירן; על ההפגנות במצרים, 18 מתים; על סעודיה בעקבות מות המלך.

עברתי ל-CNN, לגרסה הכתובה שלו, שם מפשטים עבור הקוראים עד כמה שניתן. בכותרת, במקום סתם 'המזרח התיכון', כתוב What’s happening in the Middle East and why its Important?. לא היתה שום כתבה ספציפית על ביבי, על הנאום שלו ועל תחושות כלשהן לגבי בואו לארה"ב. כן היתה מפה של המזה"ת עם טיפ טיפה כיתוב באזורים שונים של המפה, כדי לא להעמיס עליך אם כבר הסכמת לקרוא משהו. באזור שלנו ישנה בועה קטנה וכתוב שביבי יגיע לארה"ב אך לא ייפגש עם הנשיא. זהו.

אני לגמרי בסדר עם זה שלא כל מה שכתוב בעיתון אמת. זה טבעי, כשצריך למלא עיתון שלם יום יום. אני לא מצפה לאמת מוחלטת. ישנם הרבה פרטים מהסוג של "אופס, לא שמתי לב… הייתי בטוח ש… בפעם האחרונה שבדקתי ראיתי ש…" וכו'. עיתונאים ועורכים הם רק בני אדם. אבל בידיעה כאילו ישנה התנגדות מובהקת לבואו של ביבי בארה"ב יש חוסר תום לב. אין גל כזה, וכל מי שהקשיב לראש ממשלתינו יודע שהעניין של אירן ותוכנית הגרעין שלו מדאיג אותו כבר ממזמן, ושהוא מדבר ומתריע עליו מתי שהוא רק יכול, בלי קשר לבחירות.

איך בדיוק זה יעזור לעורכי "ידיעות" שהאמריקאים יחתמו עם אירן חוזה שלא מגביל אותם מבחינת היכולת לפתח פצצות? מה הרעיון פה? איזו מן איוולת זו?